Pendik İcra Avukatı

Pendik icra avukatı bir bireyin borç vermesi sonucu borcunu geri alamaması durumunda alacaklı olduğu miktarın talebini geri İcra ve İflas müdürlükleri yoluyla borçluya iletir ve iletilir iletilmez varlıklarını tespit eder, İcra ve İflasa kanunu çerçevesinde verilecek borcun tahsili için çalışır. Sosyo kültürel gelişimin zamanla artmasıyla birlikte değişen ekonominin getirdiği sıkıntılar sebebiyle hayat koşullarında yaşanan zorluklar sebebiyle bireyler üzerinde oluşan stresli, psikolojik durumların avukatlar açısından gözden kaçmaması gerekmektedir. Bunlara ek olarak İcra avukatının ikna kabiliyetinin güçlü, oluşabilecek problemler karşında sakin ve problem yönetme yetkisinin olması büyük önem arz eder. Tüm bu sebepler göz önüne alındığında alanında uzman avukatlar ile çalışılması hem borçlu hem de borçlanan tarafların bu hukuki süreci daha rahat atlatmaları için Pendik İcra Avukatı sizlere yardımcı olacaktır.

İcra hukukundan kısaca bahsetmek gerekirse, İcra hukuku Medeni Usul Hukukun en önemli parçası ve devamıdır. Bahsi, geçen Medeni Usul Hukukunda maddi hukuka ilişkin kısım bulunmaktadır ve içine barındırdığı maddi hukuka ilişkin haklar borçlu tarafından uygulanmadığı taktirde alacaklı tarafından bizzat elde edilme olasılığı yoktur çünkü bir hukuk devletine borçların cebri şekilde icrası sadece devlet yoluyla olabilir. Bu çerçevede alacaklının  verdiği borç şekline göre farklılık göstermektedir.

Pendik İcra Avukatı Görevleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi genel başlık ile ne kadar süreç kolaymış gibi gözükse de bulunulan ülkenin hukuki süreçleri, borçlanan kişinin vermiş olduğu borcun maddiyatla ilgili olup olmaması ve bu farkın doğuracağı farklı hukuksal yollar gibi sebeplerden kaynaklı fazlasıyla titizlik gerektiren aynı zamanda uzmanlık gerektiren bir alandır. Aşağıda maddeler halinde kısa Pendik İcra Avukatı hizmetlerinden söz edeceğiz.

  • Bu hukuk alanında danışmanlık ve öğrenim hizmetleri verebilme
  • İlk olarak borçlanan kişi ile anlaşma sağlamaya çalışmak ve alınacak borcu tahsil etmeye çalışmak
  • Alacaklı kişinin, borçlanan kişi ile arasında yapacakları görüşmeler sonucu borcun tahsil edilmemesi durumunda icra müdürlüğü aracılığı ile icra takibini başlatmak
  • Dava bitene kadar tüzel kişinin haklarını dava bitene kadar savunmak

Yukarıda Pendik İcra Avukatı hakkında birazcık da olsa bilgi sahibi olabilmeniz için kısaca özet geçtik. Pendik bölgesinde İcra Hukuku Avukatı hizmetine ihtiyacınız var ise biz Otluoğlu & Yılmaz Hukuk Bürosu çatısı altındaki deneyimli avukatlarımız ile ihtiyaçlarınıza en doğru, saydam ve güvenli hizmeti dün olduğu şeklinde bugün de sunmaya devam edeceğiz. Pendik İcra avukatı olarak Otluoğlu Hukuk Bürosu her daim hizmetinizdedir. Ayrıntılı olarak bilgi sahibi olmak istediğiniz hukuki konularınız için destek hattımız ve mail adreslerimiz internet sitemizde mevcuttur. Randevu almak istediğiniz konuyu belirtmeniz durumunda ön bilgilendirme almanız ve randevu tarihini belirlemeniz mümkün olacaktır.

Oretra