İstanbul Avukat

İstanbul avukat, adliyelerde ve kolluk kuvvetlerince tarafınıza yöneltilecek olan tüm soru ve sorunlarda size hukuki olarak danışmanlık verme yetkisine sahip olan kişidir. Hukuk fakültesi diplomasına sahip olan İstanbul avukat hukuki olarak desteğini alırken endişe etmeyeceğiniz nitelikte profesyonel kişilerdir. Avukatlık büroları; şahıs veya kurumların haklarını korumak ve hukuki süreçlerde yanlarında olmak amacıyla etkinlik yapan ofislerdir. Hukuk veya avukatlık bürolarında avukatlar; mesleklerinin gerekliliklerini yerine getirmektedir ve hukuk bürolarında öncelik para değil insan kazanmak olmalıdır. Ülkemizin her noktasında ve bilhassa da İstanbul’da oldukça fazla avukatlık bürosu bulunmaktadır. Pek tabii ki her avukatlık bürosu işini aynı derecede özen ve dürüstlük ile yapmamaktadır. Bu nedenle işinizi yürütecek olan İstanbul avukat veya avukatlık bürosu olabildiğince iyi araştırılarak seçilmelidir.

İstanbul Avukatlık Bürosu

Ülkemizin en büyük metropolü olan İstanbul’da bulunan avukatlık büroları genel olarak; finans ve bankacılık, ticaret, icra ve iflas, sigorta, inşaat, gayrimenkul, gümrük hukuku ve bunlara benzer biçimde alanlarda hizmet vermektedir. Bunların dışında finansal hizmetler ve projeler, iş hizmetleri ve ceza dosyalarının hukuki süreçlerinde çözüm üretmektedirler. İstanbul’da bulunan avukatlık bürolarından hizmet alacak olan kişilerin, sayısız avukatlık bürosu içinde doğru bir seçim yapabilmek adına uzun süreli bir inceleme sürecine girmeleri gerekmektedir. Bu inceleme periyodunun sebebi; müvekkil olarak hizmet alacak kişinin, kendisine hizmet sağlayacak olan avukat veya avukatlık bürosunun ne denli kaliteli bir hizmet sağlayacağını ölçebilmek adınadır. Bu araştırmaları yaparken avukat veya avukatlık bürosunun portföyü, geçmişte üstlendiği dosyalar ve başarı payı bilhassa dikkate alınmalıdır. Belki de yaşamsal bir öneme haiz olan dosyalarınızın güvenilir ellerde olmasını istemeniz en doğal hakkınızdır. Vizyonerlikten uzak bir avukatlık bürosu sizleri en iyi biçimde savunamayacaktır. Bu da siz değerli üyelerimizin; paranızı, zamanınızı ve daha da fazlası toplumdaki saygınlığınızı kaybetmenize veya büyük seviyede eksilmesine sebep olacaktır. Bir avukatlık bürosu mutlaka; hukuka uygunluk, güvenilirlik, katılımcılık, etkinlik, bereketlilik ve devamlı olarak hizmet vermeye yönelik biçimde temel vizyoner unsurlardan baz alarak hizmet vermelidir. Bu temel prensiplere haiz olmayan avukatlar veya avukatlık bürolarından ne olursa olsun uzak durmanız gerekmektedir. İstanbul avukat size öncelikle tüm bunları vaat eden avukat olmalıdır.

Bünyesinde fazlaca avukat barındıran hukuk büroları (birtakım durumlarda hukuk bürolarındaki avukat sayıca az olsa da hizmet kalitesinin üst seviyede olduğu dikkatlerden kaçmamalıdır), müvekkili olan şahıs veya kurumların kanun nezdinde tüm haklarını savunmakla görevlidir. Unutulmamalıdır ki; İstanbul avukat dava açmak, bir şahıs veya kuruma ilişkin şikayette bulunmak veya yasal olarak kişi ya da kuruma icra başlatmanız ihtiyaç duyulan durumlarda siz değerli üyelerimizin yanında yer alırken, şahsınız veya şirketinize oluşturulan davalar veya meydana getirilen saldırılarda da ihtiyacınız olan hukuki desteği sizlere sağlamaktadır.

İstanbul merkezli olarak faaliyet göstermekte olan hukuk büromuzun etkin şekilde hizmet verdiği alanlar; Sağlık Hukuku, Boşanma ve Miras Hukuku, Ceza ve Ağır Ceza Hukuku, Araç Değer Kaybı ve Tazminatlarıdır. Hususi sorularınız danışmanlık kapsamında olup; dava ve danışmanlık için kontak kanallarımızdan uygun gün ve saatte randevu almanız gerekmektedir. Otluoğlu & Yılmaz Danışmanlık Bürosu’nda Sağlık Hukuku’nu ilgilendiren her somut vaka; lisans ve yüksek lisans düzeyinde tahsil almış avukatlar tarafınca değerlendirilmekte ve davanın her aşaması eksiksiz takip edilerek sonuçlandırılmaktadır. İstanbul avukat ihtiyacınız Otluoğlu Avukatlık Bürosu tarafından karşılanacaktır. Bu anlamda alanımızda öncü olmaktan ve müvekkillerimize en iyi hizmeti verebilmekten gurur duymaktayız.

Oretra