istanbul-bosanma-avukati-otluoglu-av-tr

İSTANBUL BOŞANMA AVUKATI

İstanbul boşanma avukatı, başta anlaşmalı ve çekişmeli boşanma olmak üzere; evlilik sözleşmesi, mal paylaşım davası gibi hukuki süreçlerde de sizlere hizmet vermekte olan hukuk fakültesi mezunu, avukatlık ruhsatına sahip kişilerdir. Aile hukuku, toplumların geçmişten bugüne en mühim ve mübarek oluşumlarının başlangıcında gelir. Sevgi ve büyük emeklerle kurulan yuvalarda istenmeden de olsa vakit içinde birtakım problemler ile karşılaşılabilir. Sorunlar başlangıçta bu önemli kuruma yara verir ve devamında da yıkıma sebep olur. Yaşanan bu negatif durumlar aile içindeki bireylere başta çocuklar olmak suretiyle yıkıcı etkisini hissettirmektedir. İşte tam da bu süreçte İstanbul boşanma avukatı devreye girmekte ve aile hukuku alanında tarafların hukuki dönemi başlamaktadır.

Aile Hukuku, evlilik kurumunun bir araya getirmiş olduğu kişilerin aralarında geçen müesseselerin ele alındığı bir hukuk bölümüdür. Sadece çekirdek yapıda değil bununla birlikte akrabalar ve beraber yaşanılan yakınlar ile alakalı da geniş bir kapsama sahiptir. Kısaca Aile Hukuku çekirdek aileyi ele almakla yetinmez, akrabalar ile ilişkileri de barındırır. Otluoğlu  Hukuk Bürosu ve İstanbul boşanma avukatı olarak aile kurumu içinde yaşanabilecek her türlü probleminin çözümü için buradayız. Boşanmanın tek deva olarak görüldüğü durumlarda sizlere dalından uzman ve muteber avukat kadromuz ile hizmet veriyoruz. Tüm hukuki süreç süresince devamlı ciddi, samimi ve tarafların gizliliği ilkelerine bağlı kalıyoruz.

Aile Hukukunun Temel Mevzuatı 

Aile hukukunun temel mevzuatı, 1 Ocak 2002 tarihinde yürürlüğe girmiş olan 4721 Sayılı TMK’nın 118 ile 494. Maddeleri aralığında düzenlenmiştir. Ayrıca 4787 Sayılı Aile Mahkemeleri ve 6284 Sayılı Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Kanunları da bu hukuk branşının birincil kanuni dayanakları arasındadır. Çünkü bu kanunlar da aile kurumunun korunmasına dair hükümler içermektedir. Aile Hukuku fazlaca geniş kapsamı olan bir alandır. Yukarıda belirttiğimiz kanunlarla güvence altına alınmasının yanı sıra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın da hükümleri esas alınır. Bu bakanlık, temel olarak ailenin korunmasına yönelik siyasal kararların uygulanmasını sağlar.

Aile Hukuku Konusunda Verilen Hizmetler 

Günümüzde aile kurumunu ilgilendiren her türlü müesseseler Türk Medeni Kanunu tarafınca düzenlenmiştir. Bu kapsamda Aile Hukuku mevzusunda İstanbul boşanma avukatı olarak verdiğimiz hizmetleri şöyle listeleyebiliriz:

  • Boşanma davaları,
  • Nişan bozulmalarında tazminat davaları,
  • Nişan döneminde alınan maddi hediyelerin geri verilmesi,
  • Soybağı davaları,
  • Anlaşmalı boşanma davalarında protokol hazırlanıp yürürlüğe sokulması,
  • Çekişmeli geçen davalarda ise maddi ve manevi tazminatların mahkemeye sunulması,
  • Velayet ve nafaka davaları,
  • Velayet yahut nafaka hükümlerine uyulmadığında hukuki işlemlerin başlatılması,
  • Aile arasında yaşanmış olan şiddete bağlı olarak önlem kararları çıkarılması,

Otluoğlu Hukuk Bürosu olarak yukarıdaki hizmetlere ek daha birçok hukuki çözümlerimiz mevcuttur. Evlat edinme süreçleri, evlilik sözleşmesi/ malvarlığı sözleşmesinin hazırlanması özetlemek gerekirse Aile Mahkemeleri tarafından gerçekleşen bütün hukuki sorunlarda tüm saydıklarımız ihtisas alanımızın içerisindedir.

Özellikle boşanma davalarının kendi içinde değişik bileşenlere ayrılmış olduğu düşünüldüğünde ustalaşmış bir hizmet almak doğru bir tercih olacaktır. Çünkü Aile Hukuku kapsamında boşanmalar tek yönlü ve yalnızca tek bir dava olarak görülmemektedir. Zina nedeniyle, terk nedeniyle, fena yahut haysiyet kırıcı alışkanlık nedeniyle ve onursuz yaşam sürme nedeniyle boşanma davaları bu bileşenlerden bazılarıdır. Eğer siz de güvenilir, saydam ve samimi bir hukuki hizmet arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. İstanbul boşanma avukatı alanında tecrübeli avukat kadrosuyla Otluoğlu Hukuk Bürosu olarak size hizmet vermekten gurur duyacaktır.

1 thoughts on “İSTANBUL BOŞANMA AVUKATI”

  1. Geri bildirim: Boşanma Davalarında Telefon Kayıtları - Otluoğlu Hukuk Bürosu

Yorumlar kapalı.

Oretra